|SY-UN43M70HAFXZA
Shop All Samsung
Samsung UN43M70HAFXZA 43" 4K M70H Mini LED Smart TV with Motion Xcelerator
UN43M70HAFXZA | SY-UN43M70HAFXZA
Main Features
- Mini LED Processor 4K
- Pure spectrum color
- Mini LED HDR
- Endless free content
- Supreme Mini LED Dimming
- Motion Xcelerator + DLG 120Hz
- Color booster
- Soccer mode
- Gaming hub
- Filmmaker mode
General Information
Name: Samsung UN43M70HAFXZA 43" 4K M70H Mini LED Smart TV with Motion Xcelerator
Category: Samsung, Residential AV, Residential TVs, Projectors & Accessories, TVs
UPC Code: 198957270291
Country of Origin: Mexico. Country of origin is subject to change.
Specifications
Backlight Technology Mini LED Screen Size 43"
Graphics Modes 4K UHD Maximum Resolution 3840 x 2160 Standard Refresh Rate 60Hz