2G-PS25K75FS
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of 2G-PS25K75FS
Shop All APC by Schneider Electric
APC GVSUPS25K75FS Galaxy Ups, 25Kw, 208V, 75Kw, Scalable
GVSUPS25K75FS | 2G-PS25K75FS
Product Overview
Highly efficient, easy-to-deploy 25kW, 208V 3-phase UPS that brings best-in-class power protection and low total cost of ownership to edge, small and medium data centers, as well as to critical infrastructure in commercial and industrial applications. Scalable to 75kW for external batteries. Includes 5x8 start-up service and one additional power module for N+1 redundancy.
Main Features
  • 25kW, 208V 3-phase UPS
  • Scalable to 75kW with external batteries