LV-3100B7W
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of LV-3100B7W
Shop All Leviton
Leviton 3100B7W Inlet Water Tight Power Supply 100A
3100B7W | LV-3100B7W
Product Overview
100 Amp, 480 Volt, 2P, 3W, Inlet North American Pin & Sleeve Inlet, Industrial Grade, IP67, Watertight - RED
Main Features
  • 100 Amp, 480V capacity
  • 2 Pole, 3 Wire configuration
  • North American Pin and Sleeve Inlet
  • Industrial Grade quality
  • IP67 Watertight rating
  • Red color for easy identification
General Information
Name: Leviton 3100B7W Inlet Water Tight Power Supply 100A