LV-3100R4W
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of LV-3100R4W
Shop All Leviton
Leviton 3100R4W REC Watertight Pin and Sleeve Receptacle, 2-Pole, 3-Wire, 100A, 125V
3100R4W | LV-3100R4W
Product Overview
100 Amp, 125 Volt, 2P, 3W, Outlet North American Pin & Sleeve Receptacle, Industrial Grade, IP67, Watertight - YELLOW
Main Features
  • 100 Amp, 125 Volt capacity
  • 2 Pole, 3 Wire configuration
  • North American Pin & Sleeve Receptacle
  • Industrial Grade quality
  • IP67 Watertight rating
  • Bright Yellow color
General Information
Name: Leviton 3100R4W REC Watertight Pin and Sleeve Receptacle, 2-Pole, 3-Wire, 100A, 125V