LV-TDR20S1G
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of LV-TDR20S1G
Shop All Leviton
Leviton TDR20-S1G Decora Plus Duplex Receptacle Outlet, CP0/10/050
TDR20-S1G | LV-TDR20S1G
Product Overview
Leviton offers custom imprinting solutions to meet the 2014 National Electrical Code requirements for identifying receptacles that will be automatically de-energized as part of an overall plug load control program. All 15A & 20A, 125V receptacles that are automatically controlled will be marked with a specific symbol.