|P9-3ZA08H10B
Shop All Panduit
Panduit FHC3ZA-08H-10B OM4 HD Flex Cassette, 4-Port, 4-To-1 Connector
FHC3ZA-08H-10B | P9-3ZA08H10B
Main Features
- 4-Port OM4 HD Flex Cassette
- Supports Ethernet & Fibre Channel
- Multiple connector options
- Available in 4, 6, 12-port configurations
- Includes splice cassettes & adapter modules
General Information
Name: Panduit FHC3ZA-08H-10B OM4 HD Flex Cassette, 4-Port, 4-To-1 Connector
Category: Panduit, Data Comm & Networking, Patch Panels, Fiber Optic Cassettes
UPC Code: 613056234840
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material Zirconia Ceramic
Number of LC Ports 4 Number of Ports 8
Color Black Height 10" Width 9.5"
Length 15.6"