|P9-3ZO08H10A
Shop All Panduit
Panduit FHC3ZO-08H-10A OM4 HD Flex Cassette, 4-Port, 4-To-1 Connector
FHC3ZO-08H-10A | P9-3ZO08H10A
Main Features
- OM4 MPO to LC 4-to-1 breakout cassette
- Supports 8 fibers total
- Optimized for low insertion loss (IL)
- Uses Method A polarity
- 4-port cassette configuration
- Black cover with Black MPO connector
- Includes 4 aqua duplex LC adapters
- Integral shutters on LC adapters to prevent contamination
General Information
Name: Panduit FHC3ZO-08H-10A OM4 HD Flex Cassette, 4-Port, 4-To-1 Connector
Category: Panduit, Data Comm & Networking, Patch Panels, Fiber Optic Cassettes
UPC Code: 613056234819
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
ADI Part Number P9-3ZO08H10A Brand Name Panduit Manufacturer Part Number FHC3ZO-08H-10A
Material Zirconia Ceramic
Color Black Height 10" Width 9.5"
Length 15.6"