|P9-CCH56S10C
Shop All Panduit
Panduit CCH56-S10-C Fixed Diameter Clamp, 10-Pack, 0.56", Bundle
CCH56-S10-C | P9-CCH56S10C
Product Overview
Fixed diameter cable clamp, heavy duty, #10 screw (M5), .56" (14.2mm) bundle, white, standard package.
Main Features
- This cable manager type provides splendid performance and clear connectivity
- Cable ClA cable manager type for reliable wire organization with maximum productivity
General Information
Name: Panduit CCH56-S10-C Fixed Diameter Clamp, 10-Pack, 0.56", Bundle
Category: Panduit, Tools & Hardware, Tools, Clips & Clamps
UPC Code: 074983600120
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material Nylon 6.6
Color White Height 0.56" Width 0.5"
Length 0.61"