2G-850M230PF
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of 2G-850M230PF
Shop All APC by Schneider Electric
APC NSYCVF850M230PF Rack Equipment, Filter Fan 850m3/h 230V IP54
NSYCVF850M230PF | 2G-850M230PF
Product Overview
ClimaSys CV Axial motor ventilator. 230V 50Hz or 60Hz. 150W 50 Hz, 195W 60 Hz. Free flow rate with standard filter of 803 m3/h at 50 Hz and 838 m3/h at 60 Hz. 336 x 316 x 162 mm. Cut-out dimensions of 291 x 291 mm. Outlet grille injected thermoplastic (ASA PC), Grey RAL 7035. Connections terminals by cable. 2 protective grille on the front and rear surfaces. Protection IP54.
Main Features
  • Axial motor ventilator for efficient cooling
  • Operates at 230V, 50Hz or 60Hz
  • Power: 150W at 50Hz, 195W at 60Hz
  • Free flow rate: 803 m3/h at 50Hz, 838 m3/h at 60Hz
  • Dimensions: 336 x 316 x 162 mm
  • Cut-out dimensions: 291 x 291 mm