|40-NSOBXP14D
Shop All Hubbell Premise Wiring
Hubbell NSOBXP14D NetSelect Cabinets, Door Only, 14"H, White
NSOBXP14D | 40-NSOBXP14D
Main Features
- WIFI Transparent Non-Metallic Construction
- Hinged Cover Incorporates Trim Ring and Can Open Left or Right
- Venting Provides Passive Cooling for Active Electronics
- Compatible with NSOBOX14B Metal Base
- Optional Lock Kit Available
General Information
Name: Hubbell NSOBXP14D NetSelect Cabinets, Door Only, 14"H, White
Category: Hubbell Premise Wiring, Data Comm & Networking, Racks & Enclosures, Rack Cabinets & Frames
UPC Code: 883778506499
Country of Origin: United States. Country of origin is subject to change.
Specifications
ADI Part Number 40-NSOBXP14D Brand Name Hubbell Premise Wiring Manufacturer Part Number NSOBXP14D Product Name netSELECT Cabinet, 14" H, Vented Door with Latch and Provision for Lock Product Type Cabinet
Depth 0.4" Height 14" Width 17.5"