|40-NSOBXP28D
Shop All Hubbell Premise Wiring
Hubbell NSOBXP28D NetSelect Cabinets, Cabinet, Door Only, 28"H, White
NSOBXP28D | 40-NSOBXP28D
- Venting Provides Passive Cooling for Active Electronics
- Compatible with NSOBOX28B Metal Base
- Optional Lock Kit Available
General Information
Name: Hubbell NSOBXP28D NetSelect Cabinets, Cabinet, Door Only, 28"H, White
Category: Hubbell Premise Wiring, Data Comm & Networking, Racks & Enclosures, Rack Cabinets & Frames
UPC Code: 883778506512
Country of Origin: United States. Country of origin is subject to change.
Specifications
ADI Part Number 40-NSOBXP28D Brand Name Hubbell Premise Wiring Manufacturer Part Number NSOBXP28D Product Name netSELECT Cabinet, 28" H, Vented Door with Latch and Provision for Lock Product Type Cabinet
Depth 0.4" Height 28" Width 17.5"