G5-ATR14X120
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of G5-ATR14X120
Shop All Eaton Tripp Lite
Eaton Tripp Lite 78101169015 1/4 x 120 Threaded Rod
78101169015 | G5-ATR14X120
Product Overview
Eaton B-Line series all threaded rod, 120" H x 0.25" D, Steel, 240 lb load cap, 20" thread length.
Main Features
  • 1/4 inch diameter threaded rod
  • 120 inch height for versatile applications
  • Steel construction for durability
  • 240 lb load capacity
  • 20 inch thread length for secure fastening