|JX-GL36SRB
Shop All Great Lakes Data Racks & Cabinets
Great Lakes GL36SR-B 42 RMU 24"x48"x19" Rack Mount Enclosure with Lock
GL36SR-B | JX-GL36SRB
Main Features
- 12-24 tapped mounting holes on front and rear of frame
- 180 degree positive stop with stay open hinge pins
- Obround pattern for cable cinch straps
General Information
Name: Great Lakes GL36SR-B 42 RMU 24"x48"x19" Rack Mount Enclosure with Lock
UPC Code:
Country of Origin: United States. Country of origin is subject to change.
Specifications
Maximum Load Capacity 50 lb
Color Black Depth 18" Height 36" Width 21"