LV-TBR15S2E
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of LV-TBR15S2E
Shop All Leviton
Leviton TBR15-S2E Duplex TR, 2-Pole, 3-Wire 515R Wall Plate with 2-Ports
TBR15-S2E | LV-TBR15S2E
Product Overview
Leviton offers custom imprinting solutions to meet the 2014 National Electrical Code requirements for identifying receptacles that will be automatically de-energized as part of an overall plug load control program. All 15A & 20A, 125V receptacles that are automatically controlled will be marked with a specific symbol.