|OR-KS35STST
Shop All Ortronics by Legrand
Ortronics KS35STST Stereo Jack Screw Terminal, 3.5mm, Fog White
KS35STST | OR-KS35STST
Product Overview
Keystone multimedia and specialty modules support a variety of A/V connector types, creating a quality solution for your unique installation requirements. 3.5mm stereo jacks are o'en used to interface with a variety of devices such as computers, portable audio, microphones, and headphones.
Main Features
- Meets CAT6 standard Ensures standards compliance
- Rugged thermoplastic construction for secure fit
- Flush mounted modules for an aesthetic appearance
- All modules snap in for easy installation
General Information
Name: Ortronics KS35STST Stereo Jack Screw Terminal, 3.5mm, Fog White
UPC Code: 662875723325
Country of Origin: Taiwan. Country of origin is subject to change.
Specifications
Color Ivory Depth 0.98" Height 0.63" Width 0.55"