|OR-TRTCI18B
Shop All Ortronics by Legrand
Ortronics TRTCI-18B 18" Vertical Curved Inside Radius Runway, Black
TRTCI-18B | OR-TRTCI18B
Product Overview
Radius curved runway permits smooth vertical to horizontal transitions. Stringers are 1-.5" x .375" steel tubes, cross slats are 1" x .5" x .125" steel tubes. UL listed.
Main Features
- Cross slats are 1" x .5" x .125" steel tubes
- UL listed
General Information
Name: Ortronics TRTCI-18B 18" Vertical Curved Inside Radius Runway, Black
UPC Code:
Country of Origin: United States. Country of origin is subject to change.
Specifications
ADI Part Number OR-TRTCI18B Brand Name Ortronics by Legrand Manufacturer Part Number TRTCI-18B Product Name Vertical Curved Inside Radius Runway, 18" Black Product Type Radius Curved Runway
Color Black Depth 18" Height 1.5" Width 11.5"