P9-00X050Y6C
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of P9-00X050Y6C
Shop All Panduit
Panduit M300X050Y6C P1 Marker Plate 3" x 0.50", Yellow
M300X050Y6C | P9-00X050Y6C
Product Overview
The M300X050Y6C Polyester Marker Plate contains an integrated memory device for automatic formatting, recall of last legend used, and the number of labels remaining in the cassette. Marker plates are designed for use on larger diameter wire/cables and may be applied after all terminations are complete. Compatible with Easy-Mark Plus Labeling Software. for use with LS8E and LS8EQ printers. Polyester. 3 x 0.5" (76.2 x 12.7mm).
Main Features
  • Integrated memory device for automatic formatting
  • Recall of last legend used
  • Displays number of labels remaining
  • Designed for larger diameter wire/cables
  • Compatible with Easy-Mark Plus Labeling Software
  • For use with LS8E and LS8EQ printers
  • Durable polyester material
  • Size: 3 x 0.5 inches (76.2 x 12.7mm)
General Information
Name: Panduit M300X050Y6C P1 Marker Plate 3" x 0.50", Yellow