P9-00X050Y72
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of P9-00X050Y72
Shop All Panduit
Panduit M200X050Y7T Thermal Transfer, Marker Plate, Polyester
M200X050Y7T | P9-00X050Y72
Product Overview
The M200X050Y7T Thermal Transfer Polyester/Polyolefin Non-Adhesive Marker Plate offers crisp, clear legends with superior legibility. The marker plate allows for mounting flexibility, attachable in a horizontal or vertical orientation. Designed for use with Panduit TDP printers. Compatible with Easy-Mark Plus Labeling Software. Polyester/Polyolefin. 0.50" x 2" (12.7 mm x 50.8 mm). Color White. 500 labels per roll.
Main Features
  • Thermal transfer marker plate
  • Crisp, clear legends for superior legibility
  • Mounting flexibility: horizontal or vertical
  • Compatible with Panduit TDP printers
  • Works with Easy-Mark Plus Labeling Software
  • Polyester/Polyolefin material
  • Dimensions: 0.50" x 2"