P9-00X050Y7T
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of P9-00X050Y7T
Shop All Panduit
Panduit M300X050Y7T Thermal Transfer, Marker Plate, Polyester
M300X050Y7T | P9-00X050Y7T
Product Overview
The M300X050Y7T Thermal Transfer Polyester/Polyolefin Non-Adhesive Marker Plate offers crisp, clear legends with superior legibility. The marker plate allows for mounting flexibility, attachable in a horizontal or vertical orientation. Designed for use with Panduit TDP printers. Compatible with Easy-Mark Plus Labeling Software. Polyester/Polyolefin. 0.50" x 3" (12.7 mm x 76.2 mm). Color White. 500 labels per roll.
Main Features
  • Thermal Transfer Polyester/Polyolefin Marker Plate
  • Crisp, clear legends for superior legibility
  • Mounting flexibility: horizontal or vertical orientation
  • Designed for Panduit TDP printers
  • Compatible with Easy-Mark Plus Labeling Software
  • Dimensions: 0.50" x 3" (12.7 mm x 76.2 mm)