|P9-BC24X4LYL
Shop All Panduit
Panduit FRBC24X4LYL Coupler, 24" x 4" (600mm x 100mm), Fiber
FRBC24X4LYL | P9-BC24X4LYL
Product Overview
Pre-assembled 24in x 4in QuikLock™ coupler quickly joins two sections of channel and/or fittings. Mechanically attaches without tightening bolts. Bolts release using 3/8in nut driver to allow coupler to be removed if necessary, Yellow, 1 piece.
Main Features
- Pre-assembled 24in x 4in QuikLock coupler
- Quickly joins channel sections
- No bolt tightening required
- Easy removal with 3/8in nut driver
- Bright yellow color for visibility
- Sold as a single piece
General Information
Name: Panduit FRBC24X4LYL Coupler, 24" x 4" (600mm x 100mm), Fiber
Category: Panduit, Data Comm & Networking, Cable Management, Cable Raceways & Fittings
UPC Code: 613056767614
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material ABS, PC
Color Yellow Height 4.96"