|P9-CLTS125NL
Shop All Panduit
Panduit CLTS125N-L Conduit Solid Corrugated Loom Tubing, 1.25" (31.8 mm)
CLTS125N-L | P9-CLTS125NL
Product Overview
Corrugated loom tubing solid wall, 1.25" (31.8mm) x 50', heat stabilized nylon 6, black.
Main Features
- Corrugated loom tubing solid wall
- 1.25" (31.8mm) diameter
- 50 feet length
- Heat stabilized nylon 6
- Black color
General Information
Name: Panduit CLTS125N-L Conduit Solid Corrugated Loom Tubing, 1.25" (31.8 mm)
Category: Panduit, Data Comm & Networking, Cable Management, Conduit
UPC Code: 074983622634
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material Nylon
Color Black
Diameter 1.29" Length 50'