|P9-CM35MSSIW
Shop All Panduit
Panduit CM35MSSIW Pan-Net Stereo Connector Module, 3.5mm, White
CM35MSSIW | P9-CM35MSSIW
Product Overview
Module supplied with one 3.5mm (1/8") stereo headset solder-type connector, Off White.
Main Features
- 3.5mm stereo connector module
- Solder-type connector for secure connection
- Off White color for versatile use
- Compatible with stereo headsets
- Easy installation in Pan-Net systems
General Information
Name: Panduit CM35MSSIW Pan-Net Stereo Connector Module, 3.5mm, White
Category: Panduit, Pro AV, Commercial Connector Cables, Pro Microphone Cables
UPC Code:
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
ADI Part Number P9-CM35MSSIW Brand Name Panduit Manufacturer PANDUIT CORP Manufacturer Part Number CM35MSSIW Packaged Quantity 1 Product Line Mini-Com Product Name 3.5mm Stereo Connector Product Type Audio Connector
Connector Plating Zinc Material ABS
Connector Type Mini-phone Stereo Audio - Female
Color White Depth 1.4" Height 0.7" Width 0.6"