|P9-SRBM19BLY
Shop All Panduit
Panduit SRBM19BLY Cable Management Strain Relief Bar with Hook and Loop Tie
SRBM19BLY | P9-SRBM19BLY
Main Features
- Strain relief bar with hook-loop design
- Ideal for data centers and telecom rooms
- Enhances network reliability
- Optimizes space utilization
- Reduces energy consumption
- Comprehensive cable management solution
General Information
Name: Panduit SRBM19BLY Cable Management Strain Relief Bar with Hook and Loop Tie
Category: Panduit, Data Comm & Networking, Cable Management, Cable Straps & Ties
UPC Code: 074983059652
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material CRS
Color Black Depth 1.25" Height 2" Rack Height 1U Weight 7.10oz Width 19"
Length 1.25"