|P9-SRM19CM3
Shop All Panduit
Panduit SRM19CM3 Rack Mount Cantilevered Shelf, 3U RMS, Aluminum, Black
SRM19CM3 | P9-SRM19CM3
Main Features
- Comes in black color for a sophisticated and dazzling loo
- Built with aluminum for added firmness and maximum reliability
General Information
Name: Panduit SRM19CM3 Rack Mount Cantilevered Shelf, 3U RMS, Aluminum, Black
Category: Panduit, Data Comm & Networking, Racks & Enclosures, Rack Cabinets & Frames
UPC Code: 074983840830
Country of Origin: . Country of origin is subject to change.
Specifications
Material Aluminum
Color Black Depth 12.5" Height 5.2" Maximum Weight Capacity 200 lb Rack Height 3U Rack Width 19" Width 19.2"