P9-T50FTL4Y
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of P9-T50FTL4Y
Shop All Panduit
Panduit T50F-TL4Y Wired Sleeve, Spiral Wrap 50" 12.7mm 250' Poly
T50F-TL4Y | P9-T50FTL4Y
Product Overview
Panduit Spiral Wrap, Reusable reverse cut, 1/2" OD diameter, 250' Length, 0.06" Thickness, 4" Maximum bundle diameter, 3/8" Minimum bundle diameter, 1/2" Pitch, -40 to 122°F, polyethylene, yellow.
Main Features
  • Harness multiple cable into a single manageable bundle
  • Allows breakouts of single / multiple cables
  • Multiple color allow easy identification of cable bundle
  • Installation tool supplied in each package
General Information
Name: Panduit T50F-TL4Y Wired Sleeve, Spiral Wrap 50" 12.7mm 250' Poly