P9-T75FT0
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Image of P9-T75FT0
Shop All Panduit
Panduit T75F-T0 Wired Sleeve, Spiral Wrap 0.75" (19.1mm) 200' Poly
T75F-T0 | P9-T75FT0
Product Overview
The T75T-C0 Polyethylene Spiral Wrap provides continuous abrasion protection for wires, cables, and tubing. The spiral wrap harnesses multiple cables into a single manageable bundle while allowing for breakouts. Lightweight, flexible, durable protection allows for use with irregular shapes. Rated for use up to 122°F (50°C). 0.75" (19.1mm) Diameter x 200' (61.0m) long. Bundle diameter range 0.625" to 5" (15.9mm to 127.0mm).
Main Features
  • Continuous abrasion protection for wires, cables, and tubing
  • Harnesses multiple cables into a single bundle
  • Allows for breakouts with flexible design
  • Lightweight and durable for irregular shapes
  • Rated for use up to 122°F (50°C)
  • 0.75" (19.1mm) Diameter x 200' (61.0m) long
  • Bundle diameter range 0.625" to 5" (15.9mm to 127.0mm)
General Information
Name: Panduit T75F-T0 Wired Sleeve, Spiral Wrap 0.75" (19.1mm) 200' Poly