SY-QN55LS03HEFXZA
Sign In for Dealer Pricing
New to ADI?Become a Customer
Screen Size: 55"
Image of SY-QN55LS03HEFXZA
Shop All Samsung
Samsung QN55LS03HEFXZA 55" The Frame 4K UHD Smart TV, 16:9
QN55LS03HEFXZA | SY-QN55LS03HEFXZA
Main Features
  • Glare free with QLED
  • Modern Frame design with built-in connections
  • Art Mode / Art Store
  • Slimfit wall mount included
  • Pantone Validated ArtfulColor
  • Customizable frame
  • Motion and brightness sensor
  • Endless free content / One UI Tizen
  • Motion Xcelerator 144Hz and DLG 240Hz
  • Auto HDR remastering
General Information
Name: Samsung QN55LS03HEFXZA 55" The Frame 4K UHD Smart TV, 16:9